Bankszámlaszám: CIB Bank Zrt.
11102003-18578726-10000001
Adó 1%
adószám: 18578726-1-10
Papi találkozó Bélapátfalván

2026. június 25-én tartották az Egri Főegyházmegye papi találkozóját Bélapátfalván, a megújult apátsági templomban.

A közös szentmise kezdetén Ternyák Csaba egri érsek úgy fogalmazott: azért jöttünk, hogy szeretettben együtt legyünk, Isten országát építve. A szentbeszédet Csépányi Gábor a Budapest-Pestszentlőrinc-Szemeretelepi Szent István Király Plébánia plébánosa mondta, aki a most záruló papi lelkigyakorlatot vezette.

Tanításában úgy fogalmazott: közvetítjük Jézus kegyelmét, s ehhez hitre van szükség, méghozzá erős hitre. A napi evangélium a sziklára és a homokra épített ház példázatán keresztül jól mutatja, miért fontos életünkbe beengedni Istent, s imádkoznunk, hogy szívünk olyan legyen, mint Jézusé.

Küldetésünknek akkor tudunk maradéktalanul eleget tenni, ha hisszük, hogy az Atya gyermekei vagyunk. Személyes életére vonatkozóan a lelkipásztor elmondta, 17 éve szentelték pappá, s az 5. szolgálati helyén van most, s minden helyezést úgy fogadott, hogy ezt a Szentlélek küldi, ajándékként. Amikor útnak indulunk, fogadjuk el, hogy Jézus küld bennünket.

Ternyák Csaba egri érsek megköszönte Csépányi Gábornak a lelkigyakorlat vezetését és kifejezte a főegyházmegye papságának háláját odaadó szolgálatukért. A főpásztor megemlékezett a legutóbbi találkozó óta elhunyt lelkipásztorokról: Takács Alajosról, Darvas Lászlóról, Nagy Istvánról, Katona István püspök atyáról és Kovács Tamásról.

Az érsek köszöntötte a gyémántmisés Kladiva Imrét, az aranymisés Kertész Ferencet, Mata Andrást, Szántó Józsefet és Szőke Józsefet, valamint az ezüstmiséjüket ünneplőket, Szűcs Zoltánt és Varga Józsefet, majd a közösség előtt bemutatta az újmisés Łukasz Bernard Urych atyát.

A papi találkozó szentmiséje végén Kakuk Ferenc érseki irodaigazgató ismertette a 2026. augusztus 1-től érvényes személyi és szervezeti változásokat. A részleteket az Egri Főegyházmegye honlapján lehet megtalálni: https://eger.egyhazmegye.hu/hirek/hirek-200/szemelyi-es-szervezeti-valtozasok-az-egri-foegyhazmegyeben-2026-augusztus-1-tol

Bérczessy András
kép: Szent István Televízió – Federics Róbert, Kissné Vanyó Boglárka
Forrás megtekintése (eger.egyhazmegye.hu) >
< Vissza