Áldás a felújított Andrássyn

03

Lezárultak az egri Andrássy György Katolikus Középiskola külső felújítási munkálatai. A tanév utolsó napján rövid ünnepség keretében adtak hálát az intézmény pedagógusai és diákjai a megszépült épületért.

17

Rozmán Éva, az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium igazgatója elmondta, Szmrecsányi Lajos egri érsek alapította az iskolát 1921-ben. 31 diákkal és 5 tanárral a Líceum épületében kezdték meg a munkát, ám a kimagasló szakmai munka olyan gyorsan országos elismerést szerzett az intézménynek, hogy a diákok létszámának növekedése miatt rövid időn belül bővítésre volt szükség.

05

A jelenlegi iskola 1927-ben készült el az Angolkisasszonyok Leánynevelő Intézetének bővítésével. 100 év után az Egri Főegyházmegye 260 millió forintos támogatásával sor került az épület egységes külső megújulására, a homlokzat valamint a tetőszerkezet felújítására.

21

Megköszönve a támogatást, Góbor Hanna 9. évfolyamos tanuló által az intézményről készített festményt adták át a főegyházmegyének.

19

Lóczi Tamás, az Egyházmegyei Katolikus Iskolai Főhatóság elnöke rámutatott, hogy az oktató-nevelő munka során az iskola legfontosabb eszköze az intézmény lelke. Vagyis az, hogy a mindennapi munkában Krisztus jelen van-e az épület falai között. Mint mondta, őt nem külső eszközökkel tudjuk bevinni, hanem a hitünkben, szívünkben-lelkünkben jelenítjük meg. Örömét fejezte ki, hogy mind a pedagógusok munkájában, mind pedig a diákok lelkiismeretes tanulásában kézzelfoghatóan jelen van Isten.

13

A felújításról szólva hozzátette, az épített környezet szépsége, amellett, hogy jó érzéssel tölti el a szemlélőt, visszahat az emberre, szavak nélkül is nevelő hatással bír és ráirányítja a figyelmet a transzcendensre. Beszéde végén Lóczi Tamás az iskola tárgyi és szellemi értékeinek megbecsülésére hívta a tantestületet és a diákokat, majd megáldotta az épületet.

14

Pap Ildikó

kép: Szent István Televízió - Kissné Vanyó Boglárka



Forrás megtekintése (eger.egyhazmegye.hu) >

< Vissza

Támogatás

Bankszámlaszám: CIB Bank Zrt.
11102003-18578726-10000001

Adó 1%

adószám: 18578726-1-10

Imaszándék

A Szent István Rádió minden nap 18 órától Rózsafüzér imádságot közvetít. Hallgatóink imaszándékait hétköznapokon 9 és 16 óra között várjuk telefonon a 36-510-610-es számon.


Kívánságműsor

A Szent István Rádió kívánságműsorába várjuk az Önök zenei kéréseit a 36-510-610-es számon 8 és 18 óra között.

Napi evangélium

Imádságok

Az Úr imádsága (Miatyánk)
Rózsafüzér
Az úr angyala