Ternyák Csaba egri érsek gyújtotta meg a negyedik gyertyát

LM_7731

Eger főterén advent minden vasárnapján ünnepélyes keretek között gyújtják meg az adventi koszorú gyertyáit. A negyedik vasárnapon hagyományosan Ternyák Csaba egri érsek mond tanítást és lobbantja fel a lángot.

LM_7738

Az Egri Érseki Fiúkórus éneke után a főpásztor a remény évéről beszélve úgy fogalmazott: a világ dolgait látva csüggednünk kellene, de van egy nagy Reményünk, ami eltölti a legnagyobb örömmel a szívünket, ez Isten jelenléte, Krisztus érkezésének híre. Engedjük be ezt a nagy reménysugarat életünkbe! Emmanuel – velünk az Isten! - zárta elmélkedését az érsek.

LM_7727

Az eseményen jelen volt a Szent István Televízió kamerája:

fotó: Lénárt Márton



Forrás megtekintése (eger.egyhazmegye.hu) >

< Vissza

Támogatás

Bankszámlaszám: CIB Bank Zrt.
11102003-18578726-10000001

Adó 1%

adószám: 18578726-2-10

Imaszándék

A Szent István Rádió minden nap 18 órától Rózsafüzér imádságot közvetít. Hallgatóink imaszándékait hétköznapokon 9 és 16 óra között várjuk telefonon a 36-510-610-es számon.


Kívánságműsor

A Szent István Rádió kívánságműsorába várjuk az Önök zenei kéréseit a 36-510-610-es számon 8 és 18 óra között.

Napi evangélium

Imádságok

Az Úr imádsága (Miatyánk)
Rózsafüzér
Az úr angyala